ناک اوت قبل از ورود به رینگ المپیک

پرینت
دسته: بوکس
تاریخ ایجاد در چهارشنبه, 16 تیر 1395
Box


جهان رزم - به نظر می آید مشکلات ناشی از اختلافات داخلی و ضعف مدیریت نه تنها این ورزش را در وضعیت بسیار بدی قرار داده بلکه منجر به حضور کم رنگ بوکسورهای ایرانی در المپیک ریو نیز شده است

پس لرزه های لغو سفر ونزوئلا که موجب مصاحبه های جنجالی از سوی مسئولین فدراسیون, ورزشکاران و مربیان تیم ملی شده بوکس را به لبه پرتگاه برده است.
در چند روز گذشته مصاحبه هایی از رییس - نایب رییس - بازیکن و مربی تیم ملی در روزنامه ها و سایت های خبری را شاهد بوده ایم که ماجرای از دست رفتن سهمیه های با ارزش المپیک را بسیار پیچیده تر کرده است.
آقای ناطق نوری ریاست محترم فدراسیون که پیشتر گفته بودچنانچه بوکس ایران سه چهار سهمیه المپیک ریو را نگیرد از فدراسیون کناره گیری خواهد کرددر مصاحبه ای اظهار کرد: “بوکس ایران توانایی کسب سهمیه های بیشتر را داشت اما کشورهای دیگر با ندادن ویزا جلوی این موفقیت را گرفتند. من هم با قدرت به کارم ادامه می دهم .”
ایشانسپس اضافه کردند: آلمان و فرانسه با ندادن ویزا شانس کسب سهمیه های بیشتر توسط بوکس ایران را گرفتند پس ما در کسب سهمیه کم کاری نکردیم و شانس خوبی هم داشتیم.
و دلیل لغو سفر به مسابقات ونزوئلا: تیم ملی برای رفتن به ونزوئلا ابتدا باید به آلمان می رفت و از آنجا ویزای فرودگاهی فرانسه را می گرفت و از پاریس راهی ونزوئلا می شد اما انفجارها در فرودگاه ترکیه شرایط را به یکباره تغییر داد و باعث شد تا اروپایی ها ویزای فرودگاهی را چند روز قطع کنند که همین مسئله به ما ضربه زد.
بعد از مصاحبه رییس نوبت به نایب رییس فدراسیون بوکس و مصاحبه جالب ایشان بود که  معتقد هستند کشورمان می توانست نمایندگان بیشتری در المپیک داشته باشد اما نگذاشتند!
اما نایب رییس بر خلاف رییس فدراسیون که انفجارات فرودگاه ترکیه را باعث صادر نشدن ویزای فرودگاهی و اعزام نشدن تیم می دانست بیشتر فدراسیون جهانی و حتی وزارت امور خارجه کشورمان را مسئول اعزام نشدن تیم قلمداد کرد.
روح الله حسینی گفت : می‌توانستیم نمایندگان بیشتری درالمپیک داشته باشیم اما گویا مسئولان جهانی و مسابقات هم نمی‌خواستند ما در این مسابقات شرکت کنیم.معمولا برای شرکت در این رقابتها فدراسیون جهانی بلیت و دعوتنامه را از یک ماه قبل برای کشورهایی که نماینده داشتند ارسال می‌کرد اما برای این مسابقات که اصلا بلیت نفرستاد و دعوتنامه ها را هم در آخرین دقایق ارسال کرد که زمان زیادی برای بقیه کارها نداشتیم!
در خاتمه نیز ایشان ضمن تشکر از زحمات وزارت خارجه مسئولاناین وزارتخانه را مورد لطف قرار داد و گفت: مسئولان وزارت خارجه زحمات زیادی برای این سفر کشیدند اما شاید اگر نامه نگاری و تماس های بیشتری از سوی آنها صورت می گرفت این مشکلات حل می شد و می توانستیم به ونزوئلا برویم.
در طرف دیگر این معادله چند مجهولی تیتر مصاحبه سرمربی تیم ملی در یکی از روزنامه های کشور  در تاریخ ۱۳ تیر جلب نظر می کرد که آقایان را به علاقه بیشتر به برج‌سازی متهم کرده بود تا بوکس.
اعزام نشدن به آخرین میدان کسب سهمیه المپیک آن هم برای فدراسیون و کشوری که تنها یک سهیمه کسب کرده و برای اعزام نفرات بیشتر به مسابقات پشت سرهم با فدراسیون جهانی نامه نگاری می کند و در حال التماس کردن است، از جمله اتفاقات نادری است که در جهان ورزش رخ می دهد و باید آن را در تاریخ ثبت کرد! چرا این نامه نگاری ها و تلاش ها برای گرفتن روادید را از چند روز قبل شروع نکردند و گذاشتند تا به روزهای پایانی بکشد؟آقایان دنبال ساخت و ساز و برج سازی هستند و گمان نمی کنم از لغو این سفر یا اتفاقاتی این چنینی نارحت شوند!
اکبر احدی در مصاحبه خود مسایلی را مطرح کرد که جدیت و عزم مسئولین فدراسیون برای اعزام ورزشکاران به آخرین مسابقات کسب سهمیه المپیک ریو را زیر سئودل برده و آن ها را با چالشی جدی تری مواجه می کند. 
و اما دست آخر به مصاحبه یکی از بازندگان اصلی این ماجرا یعنی سجاد محرابی ملی پوش وزن ۷۵ کیلوگرم می رسیم که از کسب سهمیه المپیک بازمانده است.
محرابی که از بازماندن از اعزام بسیار ناراحت و آشفته بود و گفت: اکنون که شانس خوبی برای کسب سهمیه بود این سفر لغو شد تا به نوعی همه دوران حضورم در اردوهای تیم ملی که حدود ۱۲-۱۳ سال می‌شود از دست رفت. واقعا متحیرم که چه چیزی بگویم و در این‌باره با چه کسی صحبت کنم.هرگز مقصرین را نمی‌بخشم. به این دلیل می‌گویم هرگز، چون واقعا همه زندگی مرا به هم ریختند. حتی اگر پدرم هم مقصر لغو سفر بود، او را نمی بخشیدم چه رسد به بقیه!
وی در پاسخ به این سئوال که حال برنامه سجاد محرابی برای آینده چیست گفت: فکر می‌کنم باید به شغل دامداری و دامپروری بپردازم چون فقط همین کار را بلدم ۱۲-۱۳ سال از بهترین سال‌های عمرم را در اردوهای بوکس بودم و فن و رشته‌ای هم نمی‌دانم که بخواهم شغلی را راه بیندازم.
حال که این مصاحبه ها را در کنار هم می گذاریم و مروری میکنیم بیشتر مبهوت می شویم و یاد آن مثل کوچه بازاری و عامیانه می افتیم که میگوید: حالا پیدا کنید پرتغال فروش را!!!!!For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده