اشتباه بزرگ کادر فنی تیم ملی تکواندو در آروبا

پرینت
دسته: تکواندو
تاریخ ایجاد در چهارشنبه, 15 آذر 1391


جهان رزم - تيم ملي تکواندو ايران در مسابقات جام جهاني مقام دومي را کسب کرد، در حالي که در دوره قبل قهرمان شده بود. مربي تيم ملي معتقد است که نايب قهرماني مقام کمي نيست.


مهدي بي باک اظهار کرد: مسابقات جام جهاني در سطح فني بالايي برگزار شد و تيم‌ها هم در مجموع خوب بودند. غير از تيم کره جنوبي که با نحوه برگزاري مسابقات آشنا بود، بقيه تيمها براي اولين بار بود که اين گونه برگزاري مسابقات را تجربه مي‌کردند. کره‌اي‌ها در داخل کشورشان مسابقات دانشگاه‌هايشان را به اين شيوه در تک وزني و تيمي برگزار مي‌کنند.
وي افزود: تيم ما مقابل دومينيکن خيلي خوب کار کرد. در مبارزه با روسيه که تيمي بسيار خوب و پخته نشان داد و تيم مطرحي در اروپا است هم خوب ظاهر شديم. در مبارزه برابر چين هم که تکواندوکارانشان بالاي 190 سانتي متر قد داشتند و تجربه مسابقات جهاني و المپيک را داشتند هم موفق عمل کرديم، چرا اين بردها به چشم نمي‌آيند.
مربي تيم ملي تکواندو با اشاره به اينکه در مبارزه فينال مقابل کره جنوبي تيم ايران با جوانان خود حاضر شد، گفت: در اين مبارزه حساس در تايم اول 9 بر 7 پيش بوديم اما در تايم دوم به يکبار به دو ضربه سه امتيازي بدون اينکه به بدن ملي پوشان ما برخوردي داشته باشد امتياز دادند و باعث شد ما 8 امتياز عقب بيفتيم. در ادامه براي جبران اين عقب افتادگي حملات زيادي انجام داديم که اختلاف بيشتر شد. اختلاف ما با کره جنوبي در يک دقيقه و نيم پايان مبارزه بوجود آمد و در حالي بود که ما پا به پاي حريف پيش مي‌رفتيم.
بي باک يادآور شد: در مبارزه با کره جنوبي چند بازيکن خوب خود مثل مسعود حجي زواره و فرزاد عبدالهي را به دليل مصدوميت در اختيار نداشتيم و مجبور شديم از ايلخاني، طالبي و عسگري که اولين حضور جهاني را تجربه مي‌کردند استفاده کنيم و البته نتيجه لازم در اين مبارزه را نگرفتيم.
وي در مورد عملکرد يوسف کرمي، کاپيتان ناموفق تيم‌ ملي در بازيهاي المپيک افزود: يوسف واقعا عالي بود و به تيم ملي خيلي کمک کرد. با توجه به شرايطي که او در المپيک داشت در اين مدت هم خودش و هم ما تلاش زيادي کرديم تا از آن شرايط خارج شود که همينطور شد و در مسابقات جام جهاني به درد تيم ملي خورد.
مربي تيم ملي تکواندو در پاسخ به اين سوال که انتقادات زيادي نسبت به عملکرد تيم ملي که مقام قهرماني دوره قبل را داشت، مي‌شود،‌ به جهان رزم گفت: چرا همين منتقدان به مسابقات جام جهاني را که ما به ترکيه باختيم، اشاره نمي‌کنند، يا آن زماني که ما در 4 تورنمنت معمولي نتيجه خوبي نگرفتيم را به ياد نمي‌آورند. من فردي انتقادپذير هستم ولي اگر انتقاد سازنده باشد نه آن که از روي غرض بوده و ضربه بزند. طبيعي است که بايد به کادر فني فرصت داد و نمي‌شود در يک يا دو مسابقه اول تصميم گيري کرد. چرا هيچ کدام از خوبي‌ها ديده نمي‌شود و تنها به فکر انتقاد هستند. اين گونه انتقادات بي انصافي است.

 

 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده