شوک بزرگ به تکواندو ترکیه

پرینت
دسته: تکواندو
تاریخ ایجاد در دوشنبه, 01 مرداد 1397
Nur Tatar
جهان رزم – نور تاتار تکواندو کار زن ترکیه ای  که در چند سال گذشته توانسته بود خود را به عنوان یکی از تاثیرگذارترین چهرهای تاریخ تکواندو ترکیه معرفی کند با اعلام بازنشستگی ناگهانی خود تکواندو ترکیه و طرفداران خود در سراسر جهان را در شوکی بزرگ فرو برد.
این تکواندوکار زن ترکیه ای که اصلیتی کرد دارد در صفحه شبکه اجتماعی خود درباره بازنشتگی اجباری خود گفت: " خیلی زیاد با این موضوع فکر کردم اما به دلیل مشکلاتی که مدت ها است من را رنج میدهد تصمیم گرفتم که خود را از تکواندو بازنشته کنم
به عنوان یک تکواندو کار و در دوران بازیگری تمام سعی و تلاش خودم را کردم و فکر میکنم که توانسته ام کمک زیادی به محبوبیت ورزش تکواندو در ترکیه کرده باشم."
او در مصاحبه خود در روزنامه "هابرترک" گفته است که مدت ها است تلاش کرده ام تا بتوانم ملاقاتی با رییس جمهور ترکیه آقای طیب اردوغان داشته تا بتوانم مشکلاتی را که مدت ها است با آن دسته پنجه نرم میکنم را به اطلاع ایشان برسانم. مشکلاتی که تنها مختص من نبوده بلکه تمام اعضای تیم ملی ترکیه آن ها را تجربه کرده اند."     
نور تاتار برای اولین بار در نوجوانی و زمانی که تنها 15 سال بیشتر نداشت توانست در مسابقات قهرمانی نوجوانان اروپا بر روی سکو رفته و اولین مدال ورزشی خود را دشت کند. او سپس با گرفتن مدال طلای مسابقات قهرمانی اروپا در بزرگسالان  در 2012 جایگاه خود را به عنوان حریفی سخت قبل از المپیک 2012 لندن تثبیت کرد.
او در 2 المپیک لندن و ریو نیز بسیار موفق نشان داد و با کسب مدال نقره در لندن و برنز در ریو به بزرگترین افتخارات ورزشی خود دست پیدا کرد.
نور تاتار در سال 2017 و بعد از بردن مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان تصمیم به ازدواج با مهران عسکری بازیکن سابق تیم ملی ایران گرفتت و این دو طی مراسمی مجلل در آنکارا که طیب اردغان رییس جمهور ترکیه نیز در آن حضور کوتاهی جهت گفتن تبریک به این زوج جوان داشت ازدواج کردند.
مهران عسکری نیز که مدتی پیش به عنوان مربی در تیم ملی ترکیه مشغول به کار شده بود پس از بازنشستگی همسر خود از تکواندو از سمت خود در تیم ملی کناره گیری کرده و در مصاحبه ای  گفت: " در مدتی که به عنوان مربی در خدمت تیم ملی ترکیه بودم زحمات زیادی جهت بهبود کیفیت تکواندو تیم ملی کشیدم اما دیگر نمی توانم این وضعیت را تحمل کنم. این مشکلات موجب نابودی "سروت تازگل" قهرمان المپیک لندن هم شده است."
نور تاتار در جواب به این سئوال که آیا امکان بازگشت وی در آینده به صحنه تکواندو وجود دارد گفت: " تکواندو برای من تمام شده است. من به تمام اهداف و رویاهای خود در تکواندو رسیدم و به آن ها افتخار می کنم اما من دیگر نمی خواهم با این مشکلات درگیر باشم و با وجود اینکه ناراحت و دلتنگ خواهم بود باید از شر بعضی از مسایل راحت می شدم." 
اما در این ماجرا نظر رسمی فدراسیون تکواندو ترکیه چه می باشد؟ 
رییس فدراسیون تکواندو ترکیه "متین شاهین" که سال ها است برادر خود "علی شاهین " را به عنوان سرمربی تیم ملی ترکیه به کار گرفته است در اظهار نظری رسمی اعلام کرد: " ما می خواهیم به یکی از موفق ترین ورزشکاران تاریخ مان تبریک بگوییم. تمام ورزشکاران در طول دوران ورزشی خود با مشکلاتی روبرو می شوند. ما وضعیت را به اطلاع وزارت جوانان و ورزش رسانده ایم و مشورت های لازم را با آنان خواهیم داشت. درهای تیم ملی همیشه به روی نور تاتار باز خواهد بود."  
For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده