خاطرات قهرمانان جودو از سنگینی جو المپیک

پرینت
دسته: جودو
تاریخ ایجاد در دوشنبه, 28 تیر 1395
Judo for Rio
جهان رزم – بزرگان دنیای جودو که در مسابقات گرند اسلم تیومن روسیه دور هم گرد آمده بودند از خاطرات خود درباره حضور در بازی های المپیک صحبت های جالبی انجام دادند که گویای سنگینی جو بازی ها برای ورزشکاران در المپیک میباشد.
نیل آدامز دارنده دو مدال نقره المپیک و یکی از قهرمانان سابق جودو می گوید: جو بازیهای المپیک یکسان نبوده و از هم متفاوت میباشد. برای من هم هر دو المپیکی را که در آن شرکت داشتم جذابیت خاص خود را داشت. هیچ چیزی ترسناک تر از رقابت در المپیک نیست. بازی های المپیک متفاوت از هر مسابقه دیگری است تا جایی که میتوانم بگویم ورزشکاران را به سیندرم تونل المپیک مبتلا می کند. به نظر من شاید بتوان جو سنگین رقابت در این بازی ها برای ورزشکارانی که برای نخستین بار در المپیک شرکت میکنند را به شرکت نوجوانی در مسابقاتی مهم برای اولین بار و سعی کردن او برای داشتن عملکردی مناسب تشبیه کرد چرا که تجربه شرکت در المپیک مانند هیچ مسابقات دیگری نیست. این اولین بار است که برزیل میزبان بازی های المپیک است و من فکر میکنم ما مسابقات جودوی جذابی خواهیم داشت چرا که برزیل یکی از کشورهای قدرتمند در رشته جودو می باشد. 
آقای کاواگوچی تاکائو که خود قهرمانی در المپیک ۷۲ مونیخ را تجربه کرده و رییس کمته داوران فدراسیون جهانی جودو نیز می باشد تجربه المپیکی خود را چنین توصیف کرد: من هیچوقت روزی را که قهرمان المپیک شدم فراموش نخواهم کرد. امروزه ورزشکاران می توانند در مسابقات جودوی زیادی شرکت کنند که این می تواند تجربه شرکت در بازی های المپیک را برای آنان ساده تر کند اما برای من تنها تجربه شرکت در مسابقاتی بین اللملی پیش از المپیک مونیخ به مسابقات قهرمانی جهان در سال ۱۹۷۱ که مدال طلا  کسب کردم بر می گشت. من روز پنجم مسابقه داشتم. فشار زیادی روی من بود چرا که ورزشکاران تیم ما در دو وزن از دور مسابقات بدون کسب مدال کنار رفته بودند. اما من با توجه به فشار زیاد و آسیب دیدگی از ناحیه دنده هیچوقت به باختن فکر نکردم. من سعی می کردم خودم را از نظر روحی در بهترین شرایط نگه دارم و رقابت در المپیک را به چشم تجربه ای خاص ببینم، تجربه ای که ممکن بود هیچوقت دوباره تکرار نشود. المپیک بسیار خاص است و من مطمئن هستم که در المپیک ریو نیز ما بازیکنان شگفتی سازی را خواهیم دید.
 آرمن باقداسوروف که با کسب مدال نقره در المپیک ۱۹۹۶ اولین مدال آور تاریخ ازبکستان شد و اکنون به عنوان رییس کمیته مسابقات فدراسیون جهانی جودو مشغول به فعالیت می باشد در مورد تجربه شرکت در المپیک بیان کرد: بعد از رسیدن به نیمه نهایی درک واقعی این حقیقت که من به عنوان اولین مدال آور تاریخ کشورم در المپیک موفق به کسب مدال نقره شده بودم بسیار سخت بود. فکر می کردم که دارم خواب می بینم و از مربی خودم خواستم که من را وشگون بگیرد تا مطمئن بشوم که خواب نیستم. 
هوسوکاوا شینجی قهرمان ژاپنی المپیک ۱۹۸۴ لس آنجلس در مورد بردن مدال طلا در آن مسابقات گفت: قهرمانی در المپیک آرامش زیادی را برای من به ارمغان آورد. من تحت فشار زیادی بودم و حتی از مسابقه دادن هم می ترسیدم بنابراین وقتیکه موفق به کسب طلا شدم این مدال برای من معنی خاصی پیدا کرد. من در دوازده سالگی جودو را شروع کردم و در آن زمان اولین مربیم به من گفت که یک روز موفق به حضور در المپیک خواهم شد ولی من تا ۱۶ سالگی به حرف مربی خود ایمان نیاورده بودم.
هوسوکاوا که برنز المپیک سئول را نیز در کارنامه خود می بیند اعتقاد دارد که جودو بسیار متحول شده و تمام کشورها پیشرفت خوبی در این رشته داشته اند و ژاپن با توجه به این که در المپیک لندن فقط توانست یک مدال طلا بدست بیاورد در ریو باید تلاش بیشتری از خود نشان داده تا بتواند برای آلمپیک ۲۰۲۰ ژاپن بهترین نتیجه ممکن را کسب کند.  
For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده