فرجی:مجوز حجاب بانوان يک تلاش ملي بود

پرینت
دسته: کاراته
تاریخ ایجاد در سه شنبه, 07 آذر 1391

 
جهان رزم - رييس فدراسيون کاراته گفت: سعيد احمدي استحقاق ايستادن روي سکوي نخست رقابت‌هاي قهرماني جهان را داشت، اما قرباني ناداوري شد و به نقره رسيد.


محمدصادق فرجي،رییس فدراسیون کاراته، اظهار داشت: ابتدا بايد ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان و ياران باوفايش را تسليت بگويم. در واقع عنايت ويژه امام حسين(ع) و حضرت ابوالفضل بود که باعث شد تا ما نتايج خوبي با توسل به آن‌ها کسب کنيم. همانطور که مي‌دانيد نمايندگان 113 کشور در فرانسه حضور داشتند و مسابقات از سطح کمي و کيفي بسيار بالايي برخوردار بود. ما در سال 2008 يک برنز و در 2010 نيز فقط يک نقره کسب کرده بوديم، اما خوشبختانه با برنامه ريزي‌هايي صورت گرفته و همچنين تلاش و حمايت همه جانبه توانستيم يک طلا، يک نقره، يک برنز و دو عنوان پنجمي به‌دست آوريم. در ساير اوزان هم که مدال نگرفتيم، نمايندگان ايران جزو 8 نفر برتر بودند. همچنين کاتاي تيمي ايران نمايش خوبي داشت، اما متاسفانه مصر را در ديدار دوم برنده اعلام کردند.
رييس فدراسيون کاراته در مورد برنامه ريزيهاي صورت گرفته براي اين مسابقات عنوان کرد: يازده مرحله اردوي براي ملي پوشان برپا شد. در اين ميان در مسابقات تدارکاتي خوبي همچون ليگ جهاني کاراته وان در دو کشور اندونزي و ترکيه شرکت کرديم که اين حضور قدرتمندانه بود و نتايج خوبي نيز به‌دست آمد. به شخصه معتقدم که اين مسابقات ميدان خوبي براي کسب آمادگي بيشتر بود. همچنين تيم ايران در رقابت‌هاي قهرماني آسيا در ازبکستان نيز شرکت کرد. در کنار اينها بايد به آرامش و انسجامي که در مجموعه کاراته ايران ايجاد شده بود، اشاره کنم که نقش بسزايي در اين موفقيت داشت.
فرجي درباره کسب مجوز براي حضور بانوان محجبه در رقابت‌هاي جهاني گفت: روساي قبلي فدراسيون تلاش زيادي براي تحقق اين موضوع کرده بودند و من نيز راه آن‌ها را ادامه دادم تا بانوان محجبه در مسابقات فراتر از آسيايي نيز شرکت کنند. در اين راه ارتباط خوبي با رييس و دبيرکل فدراسيون جهاني برقرار شد. محمد علي آبادي رييس کميته ملي المپيک نيز با آن‌ها ديدار داشت. همچنين بايد به مکاتبات متعدد دکتر محمد عباسي وزير ورزش و جوانان نيز اشاره کنم که در نهايت باعث شد تا بانوان محجبه جواز شرکت در مسابقات جهاني را کسب کنند. آن‌طور که اسپينوس رييس فدراسيون جهاني اعلام کرد، قرار است بخشنامه مربوط به اين موضوع بعد از ماه ژانويه به همه کشورها ارسال شود.
فرجي در پايان به خبرنگار جهان رزم،گفت: در کنگره‌اي که بنده نيز به خاطر آن دو روز در پاريس حضور داشتم، رييس فدراسيون جهاني از ايران به عنوان يک فدراسيون فعال در ميان همه اعضا ياد کرد که اين مساله مايه مباهات است.

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده