آشوری:سطح مسابقات جهاني فرانسه بالا بود

پرینت
دسته: کاراته
تاریخ ایجاد در سه شنبه, 07 آذر 1391

 

 
جهان رزم _ بيست و يکيمن دوره مسابقات کاراته قهرماني جهان در فرانسه با قرار گرفتن تيم ايران در مکان پنجم به پايان رسيد که دبير فدراسيون کاراته و سرپرست تيم اعزامي از نتايج بدست آمده راضي است.


محسن آشوري،دبیر فدراسیون کاراته،اظهار داشت: ملي پوشان در اين دوره از رقابتها عملکرد خوبي داشتند ولي به جرات مي گويم که سطح اين مسابقات به لحاظ کمي و کيفي نسبت به ادوار قبل خيلي بالاتر بود. دليل اين گفته ام هم مشاهداتم، تجربه ام و چگونگي رد و بدل شدن امتيازات بين کاراته کاران است.
وي ادامه داد: به طور مثال آقايف در مسابقات جهاني 2006 فنلاند غير از قهرماني در وزن خودش در وزن آزاد هم قهرمان شد و شايد اگر در وزن ديگري هم شرکت مي‌کرد، قهرمان مي شد اما ديديم که در اين رقابتها کم آورد و نتوانست موفق شود.
وي در مورد کسب مدال کوميته تيمي بعد از ده سال افزود: در اين بخش تيم ايران در بازي اول مقابل ماداگاسکار به راحتي برنده شد. در مبارزه با عربستان هم که کاراته قوي ندارد برنده شديم . در مبارزات بعدي مقابل اسلووني و صربستان که قهرمان جهان بود هم قدرتمند ظاهر شديم. براي راهيابي به ديدار فينال مقابل ترکيه يک اشتباه استراتژيکي داشتيم و همين مساله باعث شد تا علي رغم داشتن شايستگي کامل به فينال نرويم.
دبير فدراسيون کاراته با اشاره به اين که در مبارزه آخر مقابل هلند سجاد گنج زاده و سامان حيدري شگفتي ساختند گفت: در اين مسابقات هلند در دور مقدماتي باخت و به گروه بازنده ها راه يافت و در آنجا خوب کرد. مقابل ما هم خوب کار کرد اما ملي پوشان ما با از خود گذشتگي ، هوشمندانه و مقتدرانه شرايط باخته را عوض کردند که سجاد گنج زاده ناجي تيم ما شد و سامان حيدري هم زحمات و کارهاي او را تکميل کرد. جا دارد از هر دوي آنها تشکر کنم.
وي در مورد مدال طلاي مهدي زاده در وزن 60- کيلوگرم ادامه داد: مهدي زاده واقعا خوب کار کرد . حريف برزيلي او مدال طلا و برنز جهان را در کارنامه داشت و حريف سر سختي بود که مهدي زاده هوشمندانه و مصمم او را شکست داد. در صحبت هايي هم که قبل از فينال با مهدي زاده داشتم حرفي از مدال نقره نمي زد و فقط به طلا فکر مي کرد که همين هم رمز موفقيت او بود. او به مدال ديگري قانع نبود. او تشنه طلا بود و به آن رسيد.
آشوري در مورد مدال نقره سعيد احمدي در وزن 67- کيلوگرم گفت: اين کاراته کار متواضع و سخت کوش ايران مزد زحماتش را گرفت. اميدوارم با توجه به همين سخت کوشي اش و روحيه مصممي که دارد در آينده براي ايران طلا کسب کند.

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده