تحليل صافي از مسابقات جهاني کاراته فرانسه!

پرینت
دسته: کاراته
تاریخ ایجاد در شنبه, 11 آذر 1391


جهان رزم - کارشناس کاراته پس از پنجمي ايران در مسابقات قهرماني جهان گفت: به اين نتيجه به عنوان يک ايراني مي‌بالم و اين نتيجه ناکامي در دو دوره قبل را جبران کرد.


به گزارش جهان رزم؛احمد صافي،کارشناس کاراته،اظهار داشت: در مسابقات جهاني فرانسه نتيجه‌اي به دست‌ آمد که با توجه به پتانسيل، تجربه و توانمندي کاراته ايران بايد کسب مي‌شد. تيم ملي تجربه کافي را داشت و تدارک لازم را هم ديده بود. اين نتيجه مطلوب توانست خلايي که در دو دوره قبل بر اثر ناکامي بوجود آمده بود را پر کند. به عنوان عضوي از کاراته ايران به اين موفقيت مي‌بالم.
وي افزود: کاراته ايران اگر بتواند سه دوره پشت سر هم در مسابقات جهاني بين پنج تيم اول قرار بگيرد نشان مي‌دهد که کاراته ايران به آن پختگي و تجربه لازم رسيده و روند درستي را طي مي‌کند.
کارشناس کاراته با اشاره به اينکه همه نفرات تيم ملي در اين مسابقات خوب بودند، گفت: با توجه به تعداد کشورها و همچنين دو دوره ناکامي ايران ملي پوشان کاراته ما خوب کار کردند. در بخش کوميته انفرادي همه ملي پوشان اولين حضور جهاني بزرگسالان را تجربه مي‌کردند و در عين جواني خوب بودند.
وي در پاسخ به اين سوال که چرا فداکار و پورشيب که قهرماني آسيا را در کارنامه داشتند نتوانستند در جهاني مدال بگيرند، گفت: کاراته آسيا با جهان متفاوت است. کاراته رشته‌اي رکوردي نيست که بگوييم چرا اين شد و چرا آن. چرا به مهدي زاده نمي پردازيد که بعد از سه سال ناکامي توانست طلا بگيرد، مهدي زاده در سه سال گذشته در کاراته ايران موفق نبود و حتي عضو تيم اعزامي به مسابقات آسيايي هم نبود چرا مي‌آيد و در جهاني طلا مي‌گيرد؟
صافي يادآور شد: مهدي زاده با مدال طلايي که گرفت مزد زحمت سه ساله‌اش را گرفت. تيم ايران در مسابقات جهاني تيم يکدست و يکدلي بود و توانست با دقت عمل موفق شود. به طور مثال شاگرد کره‌اي من که دو مدال طلاي آسيا و طلاي دانشجويان جهان را داشت در مسابقات جهاني مدال نگرفت.
صافي که سرمربي تيم ملي کره جنوبي هم هست در مسابقات قهرماني جهان در فرانسه حضور نداشت. وي در پاسخ به اين سوال که چرا همراه کره نبود و آيا مشکلي پيش آمده است؟ گفت: قسمت نشد که من در مسابقات جهاني همراه تيم کره جنوبي باشم. در اين مورد بد اقبال بودم و شايد کمي کم کاري خودم و کم لطفي سفارت فرانسه در کره جنوبي باعث شد تا همراه تيم نباشم. اردوي مشترک کره جنوبي و هنگ کنگ، تمام شدن مدت کارت شناسايي من، رفتن از بوسان به سئول و کم لطفي سفارت فرانسه، همه و همه باعث شد که نتوانم ويزا بگيرم و به فرانسه بروم.


 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده