مقايسه فرانسه با صربستان بي انصافي است

پرینت
دسته: کاراته
تاریخ ایجاد در شنبه, 11 آذر 1391


جهان رزم - مربي سابق تيم ملي گفت: تيم ملي در مسابقات فرانسه نتيجه خوبي را کسب کرد، اما اين بي انصافي است که رقابت‌هاي فرانسه را با صربستان مقايسه کنيم.


شهاب سلطاني در مورد کسب نتايج تيم ملي کاراته در مسابقات قهرماني جهان اظهار داشت: نتايج کسب شده در مسابقات قهرماني جهان در سال 2012 (فرانسه)نسبت به دوره قبل بهتر بود، اما يک بحثي که وجود دارد اين است که بنده در مسابقات قهرماني جهان در سال 2008 (ژاپن) و سال 2010 (صربستان) به عنوان عضو کادر فني و سرمربي تيم ملي بودم. به نظرم در وهله اول دوستان و کارشناساني که در مورد مسابقات قهرماني جهان که به ميزباني فرانسه برگزار شد مي‌خواهند اظهار نظر کنند، نبايد اين 3 دوره را با هم مقايسه کنند.
وي افزود: با توجه به اينکه در 2 دوره گذشته در کنار تيم ملي به عنوان کادر فني و يا سرمربي بوده‌ام وظيفه‌ام اين است که از عملکرد تيم ملي در 2 دوره گذشته دفاع کنم. ما تنها مي‌توانيم مسابقات سال 2008 و 2012 را با هم مقايسه کنيم؛ دليل من اين است که در مسابقات ژاپن از همه لحاظ در بهترين شرايط قرار داشتيم اما متاسفانه در آن سال تيم نتوانست نتيجه خوبي را کسب کند. مهمترين دليلي که تيم نتوانست نتيجه بگيرد اين بود که تيم از درون صدمه خورد.
مربي سابق تيم ملي در ادامه خاطرنشان کرد: زماني که تيم به مسابقات صربستان اعزام مي‌شد يک سري افراد دشمن فدراسيون بودند و مسئولان وقت نيز مقابل آنها ناتوان بودند و عده‌اي هم که دوستان فدراسيون بودند با مشورت‌هاي غلط خود به تيم ملي ضربه زدند. در آن مقطع  2 تيم ملي داشتيم که يکي به مسابقات گوانگجو و ديگري به رقابت‌هاي صربستان اعزام شد که يکي از دلايلي که تيم وارد حاشيه شد همين موضوع بود. من هنوز به ياد دارم زماني که به مسابقات صربستان اعزام شديم وقتي از سرپرست وقت درخواست يک بطري آب مي‌کرديم بطري خالي را به ما مي‌داد و مي‌گفت برويد از شير آب بطري‌هايتان را پر کنيد. براي نفرات کوميته تيمي 7 جفت دست‌کش مي‌خواستيم که به ما 3 جفت دادند و گفتند کاراته‌کاها با هم دست‌کش‌هايشان را تعويض کنند.
وي افزود: حتي از لحاظ تغذيه نيز در بدترين شرايط به سر مي‌برديم و به نظرم همان تک مدال نقره حامد زيگساري که تيم کسب کرد کار بزرگي بود. بنده معتقدم هر کارشناسي که خبره و آگاه به کاراته است اگر بخواهد مسابقات صربستان را با فرانسه مقايسه کند بي انصافي کرده است.
سلطاني در مورد نتايج به دست آمده تيم ملي در مسابقات فرانسه اظهار داشت: تيم ملي در مسابقات فرانسه نتايج خوبي گرفت و همه اين نتايج ارتباط مستقيمي دارد با مديريت مسئولان فدراسيون که توانستند شرايط خوبي را براي کادر فني و ملي پوشان مهيا کنند. حضور در 3 مرحله مسابقات برون مرزي کمک بزرگي به تيم ملي کرد.
مربي سابق تيم ملي در مورد کسب مدال کاراته کاها در مسابقات پاريس گفت: در وزن 60 کيلوگرم نتيجه خوبي را کسب کرديم و با فراز و نشيب‌هايي که مهدي زاده داشت اين دوره توانست خوب ظاهر شود و مدال طلاي مسابقات را کسب کند.
وي افزود: در وزن 67 کيلوگرم سعيد احمدي مدال نقره کسب کرد و نکته مثبتي که باعث شد وي به مدال نقره برسد حضور تورج ساساني کنار وي بود. به نظرم هر مربي حق‌اش است که کنار شاگردش در مسابقات حضور داشته باشد. امثال ساساني زندگي خود را براي شاگردانشان گذاشته‌اند و اين حق آنها است که کنار شاگرداشان باشند. به نظرم احمدي مي‌توانست مدال طلا کسب کند،اما اشتباهات وي در ثانيه‌هاي پاياني اين بهانه‌ را به داوران داد تا وي را بازنده ديدار اعلام کنند.
سلطاني تاکيد کرد: مي‌توانستيم در اوزان 84 و 84+ نتايج بهتري را کسب کنيم. به هر حال مربيان اين 2 وزن از مسابقات ازبکستان کنار تيم بودند و مسئوليت اين اوزان را بر عهده داشتند و ما مي‌توانستيم بهتر از اين نتيجه کسب کنيم.
وي در پايان عنوان کرد: زماني که جدول بازي‌هاي کميته تيمي را نگاه مي‌کردم صربستان و ترکيه بهترين‌‌ حريف‌هاي ما بودند و قرعه مناسبي به تيم ايران خورده بود. هر چند تيم صربستان ضعيف‌تر از دوره‌هاي گذشته بود، اما پيش بيني من اين بود که ما مي‌توانيم مقابل هر دو تيم موفق شويم. کسب مدال برنز کوميته تيمي نتيجه بسيار مهم است. تنها نکته‌اي که باقي مانده اين است که آرزوي من اين بود که ناظريان به گونه‌اي عمل مي‌کرد تا همان کادر فني که سختي‌هاي اردوها و مسابقات ازبکستان را پشت سر گذاشته بودند در فرانسه در شادي‌هاي اين مسابقات سهيم باشند که متاسفانه اين طور نشد.

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده