کاراته موفق شد،چون حاشيه نداشت

پرینت
دسته: کاراته
تاریخ ایجاد در شنبه, 11 آذر 1391


جهان رزم - بعد از مهدي عمو زاده، حسين روحاني و جاسم ويشگاهي؛ حالا او چهارمين طلايي کاراته ايران در رقابتهاي جهاني است، کاراته کايي که به گفته اکثر کارشناسان به رغم توان فني بالا هرگز نتوانست در اين سالها به حقش برسد.

امير مهدي زاده در جام بيست و يکم جهان در پاريس فرانسه مقتدرانه مبارزه کرد و بر حريفانش غلبه کرد تا بهترين سبک وزن حال حاضر کاراته جهان لقب بگيرد.
رسيدن به مدال طلاي جهان چه حال و هوايي دارد؟
آنقدر خوشحالم که توانايي بيان آن را در خود نمي بينم. همواره در روياهايم به قهرماني جهان فکر مي کردم و هربار که پيکارهاي جهاني را تماشا مي کردم، نگاهم به سکوي شماره يک بود. زماني که 14هزار تماشاگر سالن برسي شهر پاريس به احترام سرود ايران ايستادند در خود احساس غرورکردم و روياهايم در روز تاسوعا با مدد حضرت اباالفضل(ع) به حقيقت پيوست.
پيش از اعزام نيز بارها از قهرماني در جهان حرف زديد. از قهرماني مطمئن بوديد؟
در اين چند سال سختي هاي زيادي کشيدم و پس از شکست درآسيايي گوانگ جو خيلي ها به دنبال تخريب من بودند اما با لطف خداوند و تلاش مربيان خود را ثابت کردم. يادم مي آيد پس از بازي هاي آسيايي ساعت 10 صبح به قم رسيدم و همانروز به باشگاه رفته و زير نظر دباغيان تمرينات را آغاز کردم. هر ساعت اين تمرينات به قهرماني در جهان به من کمک کرد.
نخستين حضور در مسابقه هاي جهاني چگونه بود؟
هيچ ورزشکاري براي کسب تجربه به مسابقه هاي جهاني اعزام نمي شودوهمه براي ايستادن روي سکو به پاريس آمده بودند و تيم جوان ايران نيز با انگيزه زياد به مصاف حريفان رفت. من آمادگي روحي و رواني خوبي داشته و با انگيزه بالا تنها به قهرماني فکر مي کردم و خداوند را شاکرم که به حقم رسيدم.
مطمئن هستيد که همچون بسياري از ورزشکاران با کسب اين طلا دنياي قهرماني برايت تمام نخواهد شد؟
در تالار افتخاراتم يک مدال طلاي جهان و يک برنز آسيا دارم که اين تعداد مدال براي زحماتي که کشيدم خيلي کم است. اگر 10مدال طلا بگيرم مشقت هايي که کشيدم جواب داده مي شود. تمام هدفم اين است تا اين مدال طلا را در جهاني سال 2014 آلمان هم تکرار کنم و يقين داشته باشيد مغرور نمي شوم.
چه عاملي باعث شد در ديدارنهايي 2 امتياز عقب ماندگي را در ثانيه هاي پاياني جبران کنيد؟
از قبل مي دانستم که ديدارهاي نهايي در روز تاسوعا برگزار مي شود و پرچم حضرت اباالفضل را با خودم به پاريس برده بودم.پيش از وارد شدن به تاتامي از آن مدد گرفتم. در ديدار پاياني به مصاف داگلاس ‌قهرمان جهان از برزيل رفتم اما عنوان و مدال هاي وي برايم مهم نبود و با انگيزه هاي که داشتم و مدد از حضرت اباالفضل(ع) امتيازات را جبران کرده و قهرمان شدم. براي رسيدن به مدال طلا هيچ چيز نمي توانست مانعي برايم باشد.
چه عاملي باعث شد تيم جوان ايران در پاريس نتيجه بگيرد؟
من هميشه واقعيت ها را گفته ام.مديريت فعلي فدراسيون حاشيه ها را به خوبي دور کرده و از تيم وکادر فني و بازيکنان جوان آن حمايت کرد.ما نيزجواب اين اعتماد را داده و از جان براي موفقيت مايه گذاشتيم.
اين تيم مي تواند در جهاني آلمان روي سکو بايستد؟
اگر سعيد احمدي مدال طلا مي گرفت ما سوم مي شديم که متاسفانه عوامل مختلفي در ديدار پاياني باعث شد تا وي مغلوب شود. يقين دارم اگر حمايت ها ادامه داشته باشد نتايج درخشاني در انتظار تيم ملي کاراته ايران است.
عملکرد ديگر نفرات چگونه بود؟
هيچکدام از نفرات تيم ملي کاراته ايران زنگ تفريح نبودند و در کوميته تيمي نيز پس از 10 سال به مدال رسيديم. من آينده اين تيم را خوب مي بينيم و اميدوارم ديگر حاشيه ها به سراغ ما نيايند.
تمرينات را ازچه زماني آغاز مي کنيد؟
برنامه ريزي تمريناتم را همواره استاد دباغيان انجام داده و هر زماني که ايشان تشخيص دهد کارم را آغاز مي کنم. هميشه دلم براي تاتامي و تمرين کردن تنگ مي شود. وظيفه ام سنگين تر شده و نبايد زمان را از دست بدهم.
پيش از بازيهاي آسيايي اعلام کرده بوديد براي اينکه تمرکزم به تمرين باشد موهايم را مي تراشم. حالا به عنوان قهرمان جهان بازهم با موهاي تراشيده حاضر خواهي شد؟
دباغيان گفت که براي قهرماني درجهان حاضري موهايت را بتراشي ومن هم اين کار را کردم تا نشان دهم تنها هدفم موفقيت است. باور کنيد مدت هاست خودم را در آينه نديده ام وفکر مي کنم خوب باشد تا مدتي هم موهايم را کوتاه نکنم.
باشگاه مقاومت تاچه حد در اين موفقيت سهيم است؟
خدمت سربازي خود را در اين باشگاه گذراندم و مسوولان باشگاه به من لطف داشته و هيچ وقت مانع تمرين کردنم نشدند و بايد از آنان قدرداني کنم.
مراسم اهداي مدالت به رهبرمعظم انقلاب چه زماني برگزار مي شود؟
قرار است مسوولان باشگاه مقاومت زمان آنرا مشخص کنند. براي اهداي مدال و روبرو شدن با ايشان لحظه شماري مي کنم.

 

 

 

 

 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده