ورزش های رزمی در جاکارتا 2018

تاریخ ایجاد در شنبه, 27 مرداد 1397
Martial Arts
"جهان رزم" – با توجه به افزایش تعداد ورزش های رزمی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا تصمیم گرفته ایم تا جهت آشنایی بیشتر و مرروری بر این ورزش ها، خلاصه کوتاهی جهت توصیف ورزش و زمان ورود آن ها به بازی های آسیایی داشته باشیم.

بوکس
بوکس یکی از قدیمی ترین ورزش های رزمی جهان است که از بدو ورودش در دومین دوره بازی های آسیایی 1954 مانیل در تمامی بازی های آسیایی حضور داشته است. 
بوکس در دو گروه مردان در 11 وزن و زنان در 3 وزن در جاکارتا حضور خواهد داشت.
10 کشور برتر در کسب مدال طلا در بوکس در دوره های گذشته به ترتیب کره جنوبی 54، تایلند 20، قزاقستان 16، فیلیپین 15،  ازبکستان 14 ، ژاپن 13 ، چین 9 ، هند 8 ، کره شمالی 7 ، پاکستان 6 و ایران با 5 طلا 11 نقره و 26 برنز در رده یازدهم میباشند
کاراته
اگر چه همگان کاراته را ورزشی ژاپنی میدانند که از اوکیناوا شروع اما بنا به باور بسیاری (البته عده زیادی  هم سرسختانه با این باور مخالفت می کنند) شروع هنر رزمی کاراته حدود 1000 سال پیش از هندوستان بوده که سپس بوسیله راهبان چینی به نام "بودی دارما" به چین برده و به همراه "زن" (کنترل و مدیتیشن ذهن ) بودایی تعلیم داده شد. کلمه کاراته به معنای "دست های خالی" برای اولین بار در 1994 وارد بازی های آسیایی هیروشیما شد. کاراته به دو بخش کاتا (اجرای فرم) و کومیته (مبارزه) تقسیم می شود.
ووشو
ووشو یکی از هنرهای رزمی سنتی چین است که با حالت های ایستادن کوتاه و عریض که برای تحرک و محفاظت از خود طراحی شده توصیف می شود. ثبات یکی دیگر از نگرانی های کلیدی هنرهای رزمی چینی است و موضع ووشو این حساسیت را نشان می دهد. پنج موقعیت کلیدی در ووشوی معاصر و ووشو سنتی وجود دارد. سبک های مختلف ووشو یک پروتکل خاص برای موضع "صحیح" تجویز می کنند.
ووشوکاران برای اولین بار وارد بازی های آسیایی 1990 چین شده و به رقابت پرداختند. ووشو به 2 بخش تالو (اجرای فرم) و ساندا (مبارزه) تقسیم می شود. فرم ها در تالو می توانند 1:20 تا بیش از 5 دقیقه باشد.
جودو
جودو که به ژاپنی معنی "روش ملایم" است ورزش رزمی مدرنی است که به عنوان نوعی تعلیم جسمانی روحی و اخلاقی در ژاپن ابداع شد و برای اولین بار در بازی های آسیایی 1986 سئول پا عرصه مسابقات گذاشت. جودو بطور کلی به عنوان یک هنر رزمی مدرن طبقه بندی شده است که بعدها به ورزشی رقابتی در المپیک تبدیل شد. هدف اصلی در جودو به زمین پرتاپ کردن حریف و او را ضربه و یا مجبور به قبول شکست با فنون مختلف می باشد. 
  
سامبو
سامبو که ورزشی روسی است و به معنی "دفاع شخصی بدون اسلحه" می باشد بوسیله ارتش سرخ شوروی سابق جهت بهبود توانایی مبارزه انفرادی ارتش آن کشور در 1920 ایجاد شد. ریشه این ورزش ترکیبی از جودو ، کشتی مدرن و کشتی های سنتی از قبیل کشتی ارمنی، گرجستانی، رومانیایی، تاتار ، ازبک، مغولی و آذربایجانی می باشد. ابداع کننده های این هنر رزمی ویکتور اسپریدونوف و واسیلی اوشچکوپوف بودند که واسیلی اوشچکوپوف به اتهام جاسوسی برای ژاپن در زندان در روسیه درگذشت. این ورزش برای اولین بار است که در بازی های آسیایی شرکت می کند. 
 
کوراش
کوراش که شباهت زیادی به کشتی دارد ورزش سنتی باستانی ازبکستان می باشد. در کوراش یکی از حریفان سبز و دیگری آبی می پوشد. هدف اصلی این ورزش مثل جودو پرتاب حریف به زمین است که اگر حریف بر روی کمر به زمین بخورد ضربه محسوب می شود و در صورتی که به پهلو زمین بخورد امتیاز دارد. کوراش در سال 2007 برای اولین بار به بازی های آسیایی راه یافت.
جوجیتسو
"جو "می تواند به معنی" ملایم ، انعطاف پذیر، و یا سازنده  و " جتسو "می تواند به معنای" هنر "یا" تکنیک " گفته شود و نشان دهنده اداره کردن و استفاده از نیروی حریف برای شکست او تا مقابله با حریف از نیروی خود است. جوجوتسو برای مبارزه با سامورایی فئودالی ژاپن به عنوان یک روش برای شکست دادن حریف مسلح و زرهی که در آن هیچ سلاح و یا تنها یک سلاح کوتاه استفاده می شود، توسعه یافت. از آنجا که حمله به یک حریف زرهی غیرممکن بود تمرین کنندگان متوجه شدند که کارآیی ترین روش های خنثی سازی دشمن به شکل چسباندن حریف به زمین و پرتاب هاست. این تکنیک ها در اصل به منظور استفاده از انرژی مهاجم علیه او، به جای مخالفت مستقیم با آن، توسعه یافت. ضربه های پا و مشت در جوجیتسو ممنوع است. زمان استفاده از فنون مختلف در جوجیتسو به قدری مهم است که از این ورزش به عنوان شطرنج هنرهای رزمی یاد می کنند. جاکارتا 2018 اولین بار است که جوجیتسو در بازی های آسیایی شرکت میکند.
 
تکواندو
تکواندو ورزشی که گفته می شود بیش از 5 هزار سال قدمت دارد در دهه 1940 و 1950 توسط هنرمندان رزمی کره ای با تجربه در هنرهای رزمی مانند کاراته، هنرهای رزمی چینی و سنت های هنر رزمی کره ای مانند "تاکیون"، "سوباک" و "گوانبیوپ"  توسعه یافت. قدیمی ترین بدنه حاکم برای تکواندو، انجمن تکواندو کره (KTA) است که در سال 1959 با تلاش مشترک توسط نمایندگان 9 مدارس هنرهای رزمی کره تشکیل شده است. مهمترین سازمان های بین المللی سازماندهی برای تکواندو امروز، فدراسیون بین المللی تکواندو (ITF) است که توسط "چونگ هوی هی" در سال 1966 تأسیس شده و سپس در سال 1972 با مشارکت کوکی وان و فدراسیون جهانی تکواندو در کره جنوبی فدراسیون جهانی با سبکی متفاوت تشکیل که به تدریج به عنوان بدنه اصلی این ورزش در جهان شناخته شد.تکواندو از سال 1986 وارد بازی های آسیایی و سپس در 2000 به طور رسمی وارد بازی های المپیک شد.
For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
طراحی توسط دپارتمان فن آوری اطلاعات شرکت تکفام پرداز - خدمات هاستینگ توسط گروه فن آوری اطلاعات نوین ایده